Haber

Esendere Belde Belediyesi berevanlara mazot desteği veriyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu’nun talimatıyla berivanlara mazot verildi.

Yüksekova’nın merkezine 41 kilometre mesafedeki İran sınırında bulunan Esendere Belde Belediyesi, son dönemde akaryakıt sıkıntısı çeken çiftçilerin yaylalara ulaşımını kolaylaştırmak için atak başlattı. Önder Büyüksu, beldede yaşayan berivanlıların yaylaya çıkmakta sorun yaşamaması için yakacak desteği verdi.

Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu yaptığı açıklamada, “Beldemizde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz mazot zamlarından dolayı sıkıntı yaşıyorlar, biz de onların düşüncelerini bir an önce analiz etmek için belediye olarak imkanlarımızı seferber ettik. Elimizden geldiğince ilçemizde çiftçilerimizle birlikte tarım ve hayvancılığın yaygınlaşması için üretmeye devam edeceğiz.Zor durumdaki çiftçimizi yalnız bırakmayarak ilçemizdeki tüm berivanlarımızı her gün yaylalara ücretsiz taşıyacağız. Ülkemizin üreten, büyüten, durmaksızın çalışan emekçilerine teşekkürler.” – HAKKARI

mazgirthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu