Haber

CHP Gençlik Kolları ve Ankara İl Müdürlüğü Ataya Saygı Zinciri’ne katıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Gençlik Kolları ve Ankara İl Müdürlüğü’nün Anıtkabir’de düzenlediği Cedde Saygı Zinciri’ne katıldı. Özel daha sonra Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği programda şunları söyledi: Cumhuriyet 1980 yılının ikinci yüzyılında Gazi Mustafa Kemal’in partisi bize iktidar olma görevini verdi. Yarından itibaren tüm CHP’liler, yüreğinde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi taşıyan herkes, her birimiz; 100 yıl önce gösterilen cesaretle, gösterilen fedakarlıkla, aşılan zorluklarla aynı kararlılıkla çalışacağız. Önce Gazi’nin iki büyük eserinden biri olan CHP’yi iktidara getireceğiz, sonra da ikinci büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni gelişmiş ülkeler seviyesine ulaştırıp aşmasını sağlayacağız. Ama o gün bu Anıtkabir’e alnımız açık, başımız dik gireceğiz. “Bu bizim görevimizdir, görevimizdir” dedi.

CHP Gençlik Kolları ve Ankara İl Müdürlüğü, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde Anıtkabir’de Atatürk’e Saygı Zinciri etkinliği düzenledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Barolar Birliği Anayasa Mahkemesi ve Ankara Barosu önünde yapılan eyleme destek verdikten sonra Anıtkabir’de Ataya Saygı Zinciri’ne katıldı. Özel’e; Kendisine CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen ve CHP Gençlik Kolları üyeleri eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Özel, Aslanlı Yol’da fener alayında partili gençlerle birlikte yürüdükten sonra Anıtkabir’e çelenk bıraktı.

CHP Lideri Özel, Anıtkabir ziyaretinin ardından Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği programa katıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen programda şunları söyledi:

“Emperyalizme ve yedi güce karşı savaşta bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak ne kadar gurur duysak azdır. Ama ne yazık ki bunu hem Cumhuriyetimizin 100. yılında hem de 10 Kasım’da yaşadık; birileri bize bu inancımızı unutturmaya çalışıyor. Atatürk.Çankaya, Cumhuriyetin “Ne yaparsan yap. Adını stadyumlardan, meydanlardan, ders kitaplarından, vaazlardan ne kadar silseniz de Uludağ’ın karlarında Mustafa Kemal var. Birisi gelip adını daha güzel, daha büyük yerlere koyacak.”

CHP Genel Başkanı Özel şunları söyledi:

“CHP’nin 2. yüzyılında yapılan kongremizin Genel Başkanı olarak, Cumhuriyetin 2. yüzyılında Atatürk’ün partisinin Genel Başkanı oldum. Yarın yeni seçilen yöneticilerimizle birlikte Anıtkabir’e gideceğiz. Atatürk’ümüzün Anıtkabir defterine ne yazacağımı çok düşündüm. Yarın Anıtkabir defterine şunu yazacağım: ‘Sayın Genel Lider, ikinci büyük eserim dediğiniz CHP’yi yapamadık diye utanıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında iktidara gelecek.’ Sayın Belediye Başkanımız az önce kendi yetki alanımızda CHP’li bir belediye başkanı iktidar olursa ne yapabileceğini söyledi ama Türkiye’de iktidar olmadığımız için yapılanları, yapamadıklarımızı hep birlikte görüyoruz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Gazi Mustafa Kemal’in partisi bize iktidar olma görevini vermiştir. Yarından itibaren tüm CHP’lilerin yüreğinde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi olacaktır. Herkes, her birimiz 100 yıl önce gösterilen cesaret, gösterilen fedakarlık, aşılan zorluklar gibi, aynı kararlılıkla çalışacak ve önce Gazi’nin iki büyük eserinden biri olan CHP’yi iktidara, sonra da ikinci büyük eserine kavuşturacağız. Türkiye Cumhuriyeti, gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşır, geçer. Ama o gün bu Anıtkabir’e alnımız açık, başımız dik gireceğiz. Bu bizim misyonumuz, görevimiz.

Artık ne mazeret, ne zorluk, ne yorgunluk var; Cumhuriyetçileri ve Atatürkçüleri durduramayacak. Her gün tüm gücünle benimle çalışmaya, tüm gücünle koşmaya, bir şekilde CHP’yi iktidar yapmaya hazır mısın? O zaman ne yapacaksın? Biz ayağa kalkıyoruz, parti ayağa kalkıyor, Türkiye ayağa kalkıyor. Ayağa kalkın ve Türkiye’yi ayağa kaldırın. Sana güveniyorum, inanıyorum. Her zaman birlikte başaracağız. Atatürk’ün istediği gibi başaracağız. Cumhuriyeti ne bana, ne belediye arkadaşlarına, ne de siyasetçilere emanet etti. Gençlere emanet etti, size emanet etti. Gençler, emanetinize sahip çıkın ve hepimizi korusun. Bundan sonra hep birlikte çalışacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu