Haber

Bolu’da Otobüste 83 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Bolu’da bir yolcu otobüsünde 83 kilo 550 gram esrar ele geçirilmesiyle ilgili açılan davada, araç sahibi ve kardeşine 22’şer yıl, sürücüye ise 9 yıl 4 ay 15 yıl hapis cezası verildi. günler hapiste.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına otobüs sahibi MSA, kardeşi YA, şoför MA ve yardımcısı YT katılırken, sanıkların avukatları da salonda hazır bulundu. .

Kararını açıklayan mahkeme, sanıklar MSA ve YA’nın, kendilerine isnat edilen suçtan dolayı 22’şer yıl hapis ve 600’er bin lira idari para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Mahkeme, etkin pişmanlık hükümleri uyarınca sürücü MA’ya 9 yıl 4 ay 15 gün hapis ve 125 bin lira idari para cezası verirken, yardımcı YT’yi delil yetersizliğinden beraat ettirdi.

Mahkeme, kardeş sanıkların tutukluluğunun devamına, sanık MA’nın ise tahliyesine karar verdi.

Etkinlik

Bolu Emniyet Müdürlüğü Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kasım 2020’de Anadolu Otoyolu Bolu geçişinde durdurdukları yolcu otobüsünde 83 kilo 550 gram esrar ele geçirdi.

Gözaltına alınan 4 şüpheliden MA tutuklanırken diğerleri serbest bırakıldı. Soruşturma derinleşince yakalanan otobüsün sahibi MSA, kardeşi YA ve yardımcısı YT de yetkililer tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu