Haber

AK Parti Sözcüsü, AİHM binasına giren PKK’lılara tepki gösterdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK yandaşlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına girmesine tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “PKK terör örgütüne bağlı kişilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi binasına girerek örgütün sembolleriyle terör propagandası yapmaya kalkışması trajik bir olaydır. PKK’nın bu cüretkarlığı” -Bağlı oluşumlar, ilgili ülkelerdeki güvenlik birimlerinin insan hakları sistemini korumasına imkan tanıdığını belirterek, “Terör örgütü destekçilerinin bu hareketini kınıyoruz. Bunu teşvik eden uçarı tutum münferit bir olay değildir. Teröre müsamaha gösterilmesinin vahim sonucudur.” ifadelerini kullandı.

İlgili ülkelerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini belirten Çelik, “Kamu düzeni ve güvenliği açısından bu vahim duruma ilgili ülkelerin kamu yetkililerini müdahale etmeye davet ediyoruz. Bu vesileyle Avrupalı ​​müttefiklerimizi bir kez daha göreve davet ediyoruz.” PKK’ya yer sağlayan bataklık ortamını kurutmak Terörizm, “İnsanlığın temel değerlerini ve Avrupa’yı tehdit eden ortak bir tehdittir. Bu, çaba, kararlılık ve ciddiyet gerektiren yaygın bir tehdittir. Avrupalı ​​ortaklarımızın terörle mücadeledeki performansı giderek zayıflıyor. Bu da demokratik olarak pahalı olanları savunmasız bırakıyor.” sözlerini kullandı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu